KAPI

Ahşap Kapı

 

Ahşap Kapı Modelleri

  1. Masif Kapı Modelleri:

    Hem iç hem dış mekânlarda kullanılabilen masif ahşap kapıların her bölümü ahşap malzemeden oluşmaktadır. Bu nedenle yoğunlukları fazladır ve genellikle ağırdır. Diğer kapılara göre daha sağlıklı, daha sağlam ve daha güçlü olan masif ahşap kapılar fiyat olarak da aynı oranda yüksektir.İki yüzü MDF üzerine ahşap kaplama preslenir, kenarları finger-jointli bu kapıların iç kımı craft olarak imal edilmektedir.Üçlü menteşe sistemi ile montaj yapıldığından sarkma söz konusu olmaz.Çeşit bakımından zengindir.Her türlü ahşap yüzeyin mekana yansımasını sağlar

  2. Laminant Kapı Modelleri:

    İstenilen her türlü mekanda uygulanabilirliği açısından elverişli bir kapı modelidir. Renk kartelasıyla dilediğiniz model ve deseni seçmeniz mümkündür.Tüm ağaç çeşitleri bu kategoride mevcut olup tasarımda oluşturulmak istenilen her türlü atmosferi yaratma imkanı sunmaktadır. Laminant kapı modelleri yapısı gereği uzun ömürlü ve dayanıklı olduğu için, ofis iş yeri, hastahaneler, oteller ve trafiği fazla olan mekanlarda oluşabilecek minumum deformasyon için tercih edilmektedir.

  3. Lake Kapı Modelleri:

    Lake, parlak kimyasal bir mobilya cilası olmakla beraber tasarımın gerektirdiği ölçüde farklı renklerde uygulanabilme imkanı vardır. Lake uygulamasının pürüzsüz görünümü, basit bir ahşap parçasını muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir.Lake kapı yüzeyi, ham MDF düz panel ya da üzerine CNC tezgahında desen verilmiş bir panel olabilir. İç mekan kapı tasarımlarında daha çok tercih edilen bir çeşittir. Bu doğultuda iç mekan kapı modellerinde desen alternatifine göre çerçeve camlı, kafes camlı, tek kanat veya çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek mümkündür. Lake kapılar mobilya görünümlü kapı modellerine göre daha ekonomik ve şıktır. Lake kapılar havayla etkileşime girmediğinden oldukça sağlıklıdır. Hijyeniktir, montajı kolaydır. Güneş ışınlarına, çizilmelere, darbelere karşı dayanıklı olup aynı zamanda uzun ömürlüdür.